назад
11.06.2020
Миниатюра: 

Відкриття Helicobacter pylorіІсторія відкриття бактерії Helicobacter pylorі варте справжньої голлівудської екранізації або захопливого детективу. Але поки такого бестселера не створено, то дивовижними історіями зі світу медицини з вами ділитиметься команда Сімейної клініки Ameda.

Вивчення патології шлунку і дванадцятипалої кишки, перш за все гастриту і виразки, налічує вже не одне століття, але вже до кінця ХІХ століття сформувалася загальна думка, що основними причинами погіршення самопочуття є насамперед гостра їжа та нервове напруження.

Але раптом у 1852 році фізіолог Фрідріх Біддер і хімік Карл Шмідт виявили у шлунках тварин фермент уреаз, що є продуктом діяльності бактерій.

Але зачекайте! Як у шлунку з рівнем кислотності 1,0–2,0 (рН) може існувати життя?

Тому цю подію можна сміливо вважати початком бактеріальної теорії походження виразкової хвороби. Виходить, у такого сильного захворювання повинен бути цілком конкретний винуватець.

Ну? Чим не детектив?

Естафета подальших досліджень переходить до німця Г. Ботхера і його французького колеги М. Лютюль, які в 1874 році, застосовуючи мікроскоп, виявили колонії спіралеподібних бактерій на біопсії хворих ділянках шлунку.

Майже паралельно цю бактерію з п’ятьма джгутиками досліджують у Польщі − Валерій Яворський, в Італії − Джуліо Бідзодзеро, у Німеччині − Хьюго Соломон і Вальтер Крайніц, у Данії − Йоганнес Фібігер та навіть у Судані − британець Ендрю Белфор. Чимало дослідників плідно попрацювало, аби виявити цього таємничого збудника виразок.

А вже 11 червня 1979 року австралієць Робін Уоррен, у власний день народження, разом з Баррі Маршалом довів, що бактерія Helicobacter pylori провокує появу гастриту, виразки шлунку та дванадцятипалої кишки.

І вже у 2005 році австралійці отримали Нобелівську премію з фізіології та медицини.

Оце так винагорода за уважні детективні пошуки!

Новости

06.08.2020
Поради як правильно пити пігулки
06.08.2020
Міжнародний день «Лікарі світу за мир»
04.08.2020
Попередження та перша допомога при ботулізму
Отделение клиники на Соломенке
проспект Воздухофлотский, 51
Отделение клиники на Софиевской Борщаговке
улица Южная, 7
Отделение клиники на Оболони
Оболонская набережная, 1
Отделение клиники на Златоустовской
улица Златоустовская, 16
Отделение клиники на Печерске
улица Цитадельная, 7
Детский круглосуточный стационар
улица Богатырская, 30, 5 этаж
Отделение клиники на Софиевской Борщаговке: ул. Петровская, 1 (ЖК Барселона)
Софиевская Борщаговка, ул. Петровская, 1 (ЖК Барселона)
Отделение в г. Бровары
Бровары, ул Черновола 6
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Вызов врача на дом
Онлайн-оплата
Посмотреть на карте Києва