Як зберегти зір школярика?

10.09.2018
Ameda

Кожна четверта дитина шкільного віку має ті чи інші захворювання органів зору, найпоширенішим серед яких є короткозорість. При цьому дуже незначна кількість таких випадків є наслідком спадковості. Щоб запобігти появі подібних діагнозів лікар-офтальмолог сімейної клініки «Амеда» Олена Кафарена рекомендує дотримуватися наступних правил:

  1. Активно відпочивати від зорового навантаження кожні 40 хв (для молодших школярів – кожні 30 хв), гуляти на свіжому повітрі не менше 2 год на день.
  2. Виконувати домашні завдання не довше 2 години (з перервами) молодшим школярам, 4 – старшим.
  3. Займатися у дитячих та юнацьких гуртках та секціях з посиленим зоровим навантаженням не більше 1,5 год у будні та 3 год – у вихідні.
  4. Сидіти за комп’ютером/планшетом/смартфоном не більше 15 хв для дитини молодшого шкільного віку, 25 хв – середнього, 40 хв – старшого.
  5. Встановити джерела додаткового світла зліва від дитини та правильно організувати її робоче місце.
  6. Збагатити раціон дитини вітамінами та мікроелементами (твердий сир, молочні продукти, овочі та фрукти темно-зеленого та помаранчевого кольору, зерновий хліб, яйця, жирна морська риба, горіхи, рослинні олії (лляна та соєва), м’ясо птиці).
  7. Щодня виконувати разом із дитиною кілька простих вправ для очей: ритмічно заплющувати-відплющувати очі на 2-3 с, фокусувати погляд, рухати очима, робити легкий масаж очей через повіки тощо).
  8. Створити умови для здорового повноцінного сну дитини: добре провітрюване приміщення, режим відновлення з 22-00 до 7-00.
  9. Сформувати чіткий розпорядок дня школяра та ретельно дотримуватися його.
  10. Щороку відвідувати лікаря-офтальмолога з метою перевірки зору дитини. 

Записатися на прийом до лікаря-офтальмолога сімейної клініки «Амеда» можна за телефоном: (044) 321 01 00

10.09.2018

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *