назад
08.08.2018
Миниатюра: 
Українська

Австралійські вчені відкрили новий тип протиракового препарату, який може «помістити» ракові клітини в постійний сон. Причому цей метод не має шкідливих побічних ефектів, які виникають після традиційних методів лікування онкології.

Вчені спільно з провідними онкологами і генетиками успішно протестувати новий вид лікарських препаратів, здатних зупинити розвиток ракових клітин в організмі людини. Метод, протестований на гризунах, показав «повну ефективність». На відміну від променевої і хімічної терапії, препарат вибірково вбиває тільки уражені клітини і не завдає шкоди здоровим.

Відомо, що нова речовина буде впливати на білки KAT6A і KAT6B - вони грають основну роль у розвитку ракових клітин. В рамках експериментів хіміки заспокоїли KAT6A - це збільшило тривалість життя тварин з раком крові. Під час активної фази KAT6A через генетичні перебудови починає занадто багато працювати, перебуваючи на чужій хромосомі без функцій регулювання, що, можливо, і призводить до раку.

Дослідники відзначають, що новий препарат, склад якого вони поки не розкрили, може зупинити клітинний цикл шкідливих клітин. Це вводить уражені хворобою клітини в стан клітинного сну, а потім - в своєрідну «клітинну кому». Вони не відмирають відразу, проте, судячи з попередніх тестів, через якийсь час заміщаються здоровими клітинами, причому це можуть бути і стовбурові клітини.

«Нова речовина позбавляє ракові клітини здатності запускати клітинний цикл. Технічно це називається клітинним старінням. Клітини не вмирають, але вони більше не можу ділитися і розмножуватися. Простіше кажучи, ракова клітина назавжди засинає», - розповіла професор Восс, яка брала участь в дослідженні.

Дослідники вже готують платформу для початку клінічних випробувань методу так званої «клітинної коми» на ракових клітинах.

Це корисно знати

16.08.2018
Насправді, наш організм самостійно вміє робити детокс завдяки печінці і виводити все непотрібне з кишечника, легенів та нирок, розповідає біолог
10.08.2018
За словами вчених, якщо виявиться, що pNaKtide виявиться безпечним для людського організму, то ця речовина може стати основою для антивікової терапії.
08.08.2018
Вчені спільно з провідними онкологами і генетиками успішно протестувати новий вид лікарських препаратів, здатних зупинити розвиток ракових клітин в організмі
Відділення клініки на Софіївській Борщагівці: вул. Петровська, 1 (ЖК Барселона)
Софіївська Борщагівка, вул. Петровська, 1 (ЖК Барселона)
Дитячий цілодобовий стаціонар
вулиця Богатирська, 30, 5 поверх
Відділення клініки на Печерську
вулиця Цитадельна, 7
Відділення клініки на Златоустівській
вулиця Златоустівська, 16
Відділення клініки на Софіївській Борщагівці
вулиця Південна, 7
Відділення клініки на Оболоні
Оболонська набережна, 1
Відділення клініки на Солом'янці
проспект Повітрофлотський, 51
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Виклик лікаря на дому
Онлайн-оплата