назад
15.11.2018
Миниатюра: 
Українська

Підлітковий вік - непросте випробування як для дитини, так і для батьків. Крім формування характеру і дорослішання організм дитини переживає стрибок у фізичному розвитку.

Про головні правила для підтримки фізичного здоров'я дітей цього віку нам розповів дитячий лікар-невролог сімейної клініки AMEDA Олена Іванівна Руденко.

1. Сон не менше 9 годин на добу
Часто у віці 10-12 років у підлітка різко змінюється поведінка: відмовляється ходити в школу, конфліктує з батьками або однолітками, починає отримувати погані оцінки. Не завжди справа в ситуації в сім'ї або в школі, наприклад. Може бути, що йому просто не вистачає часу на сон. Норма для цього віку - спати по 9-10 годин на добу. Якщо дитина спить менше, це призводить до зниження імунітету.

2. По можливості виключити солодке і налягати на крупи

У цьому віці апетит зростає. І якщо раніше ви використовували солодке для заохочення, то саме час відмовитися від цієї звички. Для підлітка надлишок солодкого може привести не тільки до збільшення ваги, але і до проблем зі шкірою. І навпаки, саме час привчати їсти крупи і пити багато води.

3. Спорт обов'язковий!

Проблеми з координацією - ключові для цього періоду. У віці 10-12 років на організм людини активно впливають гормони. Річ у тому, що діють вони на точки прикладання. Це означає, що м'язи, що працюють під дією гормонів розвиваються, а ті, які не працюють, відстають з кожним днем ​​все сильніше. Дисбаланс посилюється.

4. Поставте робочий стіл біля вікна

Майже дорослій людині природне освітлення важливо як ніколи. Що стосується настільної лампи, то її слід встановити з боку протилежної руці, якою дитина пише.

5. Загартовуйте, але без фанатизму!

Виводити дитини на мороз і обливати крижаною водою - не варто точно. Дійте адекватно. Слідкуйте за тим, щоб кімната дитини регулярно провітрювалася, не одягайте його занадто тепло, не кутайте, як немовля.
І намагайтеся чути свою дитину і підтримувати в цей цікавий період дорослішання.

Це корисно знати

10.12.2018
Коли на градуснику мінус і мороз за вікном, важко відчувати себе комфортно. Але є люди, які відчувають від цього ще більший дискомфорт: холодову алергію.
10.12.2018
Багато хто думає, що ендокринологи лікують тільки цукровий діабет і хвороби щитоподібної залози. Це дуже помилкове судження.
06.12.2018
Коли лазерна корекція зору вам протипоказана або не по кишені, є відмінна альтернатива операції - апаратне лікування зору.
06.12.2018
Встигніть до кінця грудня зробити процедуру мезотерапії волосся всього за 999 грн!
Відділення клініки на Софіївській Борщагівці: вул. Петровська, 1 (ЖК Барселона)
Софіївська Борщагівка, вул. Петровська, 1 (ЖК Барселона)
Дитячий цілодобовий стаціонар
вулиця Богатирська, 30, 5 поверх
Відділення клініки на Печерську
вулиця Цитадельна, 7
Відділення клініки на Златоустівській
вулиця Златоустівська, 16
Відділення клініки на Софіївській Борщагівці
вулиця Південна, 7
Відділення клініки на Оболоні
Оболонська набережна, 1
Відділення клініки на Солом'янці
проспект Повітрофлотський, 51
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Виклик лікаря на дому
Онлайн-оплата