назад
22.10.2018
Миниатюра: 
Українська

Яким міфам  про зір не варто вірити? Які поради допоможуть зберегти зір дитині? Як уникнути короткозорості? На ці та інші питання відповідає дитячий лікар-офтальмолог  сімейної клініки AMEDA Кафарена Олена Володимирівна.

 

Сучасні діти ніби народилися з гаджетами у руках. Якщо не контролювати дитину, то вона може сидіти в телефоні або планшеті цілодобово, без перерви та перепочинку. Це головна, але не єдина причина росту відсотку дітей з порушенням зору.

 

Для профілактики подібних захворювань  необхідно дотримуватись простих, але важливих правил. 

 

  • У зоні ризику, передусім, діти, які мало (менше двох годин на день) перебувають на свіжому повітрі. В такому випадку організм не отримує вітаміну D, а у мізках не виробляється достатня кількість дофаміну. А вони необхідні для нормального функціонування зорового апарату. Тому батьками потрібно пам’ятати: дитина має гуляти, а не просиджувати увесь час в гуртках або з репетиторами
  • Планшетом та комп’ютером можна користуватися 20-30 хвилин, а потім обов’язкова перерва! Для молодших школярів півгодини на день – це взагалі добова норма.
  • Читати лежачи не можна! Бо це дуже велике навантаження на очі. Найкраще робити це сидячи. Книга має бути нижче рівня очей, а спина рівною.
  • Невірно, якщо дитина з невеликою короткозорістю не користується окулярами, тому вчитель пересаджує її за першу парту. Проблему треба відкорегувати до стовідсоткових показників зору окулярами або лінзами. Тоді дитина зможе сидіти за будь-якою партою.

 

Пам’ятайте! Чим раніше виникає короткозорість, наприклад, у віці 8-9 років, тим вище «мінус» буде у 18 років. Якщо ж процес погіршення зору розпочався в 15-19 років, то при правильному корегуванні  «мінус» не буде зростати.

Це корисно знати

10.12.2018
Коли на градуснику мінус і мороз за вікном, важко відчувати себе комфортно. Але є люди, які відчувають від цього ще більший дискомфорт: холодову алергію.
10.12.2018
Багато хто думає, що ендокринологи лікують тільки цукровий діабет і хвороби щитоподібної залози. Це дуже помилкове судження.
06.12.2018
Коли лазерна корекція зору вам протипоказана або не по кишені, є відмінна альтернатива операції - апаратне лікування зору.
06.12.2018
Встигніть до кінця грудня зробити процедуру мезотерапії волосся всього за 999 грн!
Відділення клініки на Софіївській Борщагівці: вул. Петровська, 1 (ЖК Барселона)
Софіївська Борщагівка, вул. Петровська, 1 (ЖК Барселона)
Дитячий цілодобовий стаціонар
вулиця Богатирська, 30, 5 поверх
Відділення клініки на Печерську
вулиця Цитадельна, 7
Відділення клініки на Златоустівській
вулиця Златоустівська, 16
Відділення клініки на Софіївській Борщагівці
вулиця Південна, 7
Відділення клініки на Оболоні
Оболонська набережна, 1
Відділення клініки на Солом'янці
проспект Повітрофлотський, 51
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Виклик лікаря на дому
Онлайн-оплата