Лікування ангіни у дітей: причини і методи лікування

Ангіна у дитини

 Найчастіше ангіну у дітей викликають респіраторні віруси. Але іноді в бій вступають стрептококи. Буває і так, що стрептококи, скориставшись ситуацією, нападають на ослаблений організм і приєднуються до вірусної ангіні. У малюків при ангіні далеко не завжди болить горло, і це не рідко вводить батьків в оману. Тому при високій температурі краще викликати педіатра, який огляне малюка. Якщо дитячий лікар запідозрить ангіну у дитини, він візьме з горлечка мазок для аналізу. У лабораторії визначать, чи немає там дифтерійної палички або стрептококів.

Ангіна у дітей – дуже підступне захворювання. При неправильному лікуванні нерідко вона стає причиною самих різних ускладнень. Стрептококова ангіна, наприклад, може вибрати в якості мішені нирки, суглоби, серце і привести надалі до розвитку гломерулонефриту, ревматизму, пороків серця, серцевої недостатності та іншим захворюванням. Тому якщо у Вашої дитини ангіна, лікування самостійно неприпустимо!

Якщо ангіна вірусна, антибіотики не потрібні. А ось коли за справу беруться стрептококи – без антибактеріальної терапії не обійтися. Вирішити в кожному конкретному випадки, потрібно приймати таблетки чи ні, може тільки дитячий лор. Вид антибіотика, його дозування, тривалість лікування – все це визначається індивідуально.

Основне лікування при ангіні направлено на знищення мікробів. Альо в якості допоміжніх ЗАСОБІВ Дійсно можна використовуват полоскання, коли болить горло. Як правило, при ангіні прізначаються розчини фурациліну, хлоргексидину, диоксидина або Малаві. Дуже добре зарекомендувалі собі полоскання з трав’яних відварів. Серед трав особливо Варто відзначіті календулу (гарне дезінфікуючий засіб) и Евкаліпт. Можна полоскаті запаленою горло и розчин Соди (1 ч. Л. На склянку) або використовуват розчин морської СОЛІ. Серед гомеопатічніх препаратів непогано Діє ангінхель, антіангін и інші. Пам’ятайте, что при ангіні у Вас або Вашої дитини нельзя займатіся самолікуванням, при дере симптомах ви повінні віклікаті лікаря додому.

Ангіна у дорослих

Знаючи про схильність до ангіні, бережіть горло. Як би не було жарко, не пийте воду з льодом. Зміцнюйте імунітет. Не забувайте про гартують процедурах. Корисні контрастний душ, повітряні ванни, ходіння босоніж по траві або дрібної гальці в теплу погоду. Починайте загартовування з декількох хвилин, поступово збільшуючи час процедури. При ангіні шкідливо все, що дратує горло. Гострі, мариновані, кислі продукти, а також грубу їжу (сухарики, насіння, горіхи) на час хвороби слід виключити з раціону. Перевагу віддавайте відварною або паровим овочам, м’яким фруктам (банани). Чи не зашкодять легкий суп і курячий бульйон.

При ангіні у дітей і дорослих рекомендується рясне пиття. Найкраще для цього підходять теплі морси з смородини, обліпихи, м’ятний чай з лимоном. Вони не тільки допоможуть позбутися від шкідливих бактерій, але і забезпечать вас вітамінами. Особливо важливий для ослабленого організму вітамін C (аскорбінова кислота). Найбільше натуральної природної аскорбінки міститься в шипшині. Не менш корисний при ангіні мед. Він надає потогінну дію, а також зменшує біль в горлі.

Якщо Ви помітили ті чи інші симптоми захворювання, Ви можете зателефонувати в клініку «Амеда» і записатися на прийом до досвідченого дитячого лікаря. У сімейній клініці «Амеда» веде прийом дитячий лор. Пам’ятайте, що не можна починати лікування без консультації досвідченого педіатра.