Біль у спині під час вагітності: 7 порад для полегшення

18.09.2020
Ameda

Біль у спині під час вагітності є поширеною скаргою і це не дивно. Ви набираєте вагу, ваш центр ваги змінюється, а ваші гормони розслаблюють зв’язки в суглобах тазу. Однак часто можна запобігти або полегшити біль у спині під час вагітності. Розглянемо сім способів надати болю в спині вагітності.

1. Тримайте спину рівно
По мірі зростання вашої дитини центр ваги зміщується вперед. Щоб уникнути падіння вперед, ви можете компенсувати це нахилом назад – це напружує м’язи попереку та збільшує болі в спині під час виношування малюка. Пам’ятайте про головні принципи гарної постави:

  • встаньте прямо і рівно;
  • груди тримайте високо;
  • плечі розправте назад і розслабте їх;
  • коли ви стоїте, використовуйте зручну широку стійку для найкращої підтримки всього тіла.

Хороша постава також означає обережне сидіння. Виберіть стілець, що підтримує спину, або покладіть невелику подушку за поперек.

2. Зручна ходьба
Носіть взуття на низькому каблуці, але не на плоскій підошві, з хорошою підтримкою стопи. Уникайте високих підборів, які можуть додатково зрушити ваш баланс вперед і призвести до падіння.

3. Нахиляйтесь правильно
Піднімаючи невеликий предмет, присідайте і піднімайтеся поступово. Не нахиляйтеся в талії. Важливо також знати свої межі. Попросіть про допомогу, якщо вона вам потрібна.

4. Спати на боці
Спіть на боці, а не на спині. Тримайте зігнуте одне або обидва коліна. Подумайте про використання подушок для вагітних, які зменшать навантаження під час сну.

5. Спробуйте тепло, холод або масаж
Хоча доказів, що підтверджують таку ефективність, не так і багато, однак дієвим для багатьох є масаж або прикладання до спини грілки або пакету з льодом.

6. Включіть фізичну активність у свій розпорядок дня.
Регулярні фізичні навантаження можуть підтримувати міцність спини та полегшувати біль у попереці під час вагітності. Після попередньої консультації з лікарем спробуйте нескладні активності — наприклад, ходьба або водні вправи. Фізіотерапевт також може показати вам вправи на розтяжку, що можуть допомогти.

7. Розгляньте додаткові методи лікування
Якщо ви плануєте додаткову терапію, обговоріть її зі своїм лікарем. Обов’язково повідомте мануального терапевта, що ви вагітні.

Знайте, коли слід проконсультуватися зі своїм лікарем.
Якщо у вас сильні болі в спині під час вагітності або болі в спині, які тривають понад два тижні, поговоріть зі своїм лікарем. Він може поради певні препарати або інші методи лікування.

Зважайте, що біль у спині під час вагітності може бути ознакою передчасних пологів або інфекції сечовивідних шляхів. Якщо у вас болить спина під час вагітності, що супроводжується вагінальною кровотечею, лихоманкою або печінням під час сечовипускання, негайно зверніться до лікаря.

18.09.2020

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *