Як побороти безсоння?

30.07.2020
Ameda

Безсоння — це одна з найпоширеніших проблем ХХІ століття. Виною цьому є низка вагомих факторів: незбалансований раціон, стреси, відсутність фізичних навантажень, хронічні захворювання тощо.

Звідки береться безсоння?

Для нормальної роботи мозку необхідний нічний відпочинок — не менше 7-8 годин. Найсприятливіший час для сну — з 22 години до 6 ранку. Якщо мозок перевантажений, то це відразу призводить до порушення сну, адже не відбувається повноцінне відновлення, і від цього людина перевтомлюється ще більше — так і з’являється безсоння. У результаті в нервових клітинах виникають порушення обмінних процесів.

Періодичне безсоння може спровокувати розвиток безсоння хронічної, а згодом і важчі порушення психічного здоров’я. Наприклад, безсоння може викликати або посилити депресію, астенічний стан і психічні порушення (у тому числі і панічні атаки). Лікування безсоння допоможе позбутися від цих станів і порушень здоров’я.

Спершу важливо знати: сон є віддзеркаленням психічного здоров’я. Якщо у вас виникли проблеми з засинанням, турбують часті пробудження, нічний відпочинок більше схожий на нічну дрімоту або спостерігаються інші порушення сну — це свідчить, що настав час звернути увагу на своє ментальне здоров’я.

Забути про порушення сну: довгі засинання та важкі пробудження допоможуть побороти декілька нескладних, але напрочуд важливих правил.

  1. Визначте скільки вам потрібно часу, щоб виспатися. Дослідіть свій організм. Засинайте як тільки почуєте потребу в цьому. Вимкніть сповіщення та будильник і спіть скільки забажаєте. Для того, аби визначити свої природні біоритми, знадобиться декілька вільних від роботи днів.
  2. Не пийте алкоголь і не їжте перед сном. Пізня вечеря небезпечна печією, що не дасть вам заснути. А вживання чогось міцного «для розслаблення» небезпечне розладами сну у другій половині наступного дня.
  3. Не використовуйте ґаджети як мінімум за 30 хвилин до сну. Ліпше приділіть цей час для розслаблення: прочитайте книгу, почистьте зуби, прорефлексуйте.
    Робіть ранкову зарядку після пробудження.
  4. Якщо ви вже прокинулися за декілька хвилин, ніж потрібно не поринайте у дрімоту, адже встати у потрібний час вже буде не так просто.
  5. Не переживайте, що вам не вдасться вчасно заснути: нав’язливі думки лише погіршать безсоння.
  6. Мисліть позитивно: гарні думки бадьорять ліпше, ніж кава.
  7. Не змушуйте себе заснути. Просто створіть усі для цього необхідні умови: вимкніть світло, оберіть тиху розслаблювальну музику, прочиніть вікно, розслабтесь — і поринайте у відновлювальний сон.

Однак якщо порушення сну триває досить довго, не варто займатися самолікуванням. Безконтрольний прийом ліків може погіршити ситуацію, викликати залежність і навіть перевести безсоння в хронічну форму.
Тому лікування безсоння варто довірити кваліфікованому лікарю-неврологу, який проведе необхідну діагностику та призначить відповідне лікування.
Записуйтеся на консультацію за номерами:
☎️ 044 321 01 00, 044 237 13 11 або 093 170 79 38

30.07.2020

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *