Як розмовляти з дітьми про COVID-19?

25.08.2020
Ameda

Вже незабаром почнеться новий навчальний рік, який дещо відрізнятиметься від попереднього. Принаймні, маски та антисептики, що вже стали щоденною рутиною для дорослих, з’являться тепер і з початком шкільного сезону.
Аби дитина зрозуміла важливість таких заходів, а також уникнула зайвої паніки та стресу, варто обговорити усю питання, що пов’язані з вірусом і захистом проти нього
Поділіться простими фактами про COVID-19, які легко зрозуміє ваша дитина.

Визначте, що таке вірус
COVID-19 викликається збудником (вірусом), який може зробити організм хворим. У людей, які занедужали на COVID-19, може виникнути кашель, лихоманка та проблеми з глибоким вдихом. Але деякі люди, особливо діти, які мають вірус, можуть взагалі не хворіти або можуть мати легкі симптоми, такі як застуда.

Поясніть, як вірус поширюється
Найчастіше вірус, який викликає COVID-19, потрапляє в організм людей, коли він знаходиться на їхніх руках, а люди торкаються рота, носа чи очей. Вірус настільки крихітний, що його не можна побачити. Ось чому важливо часто мити руки та намагатися не торкатися свого обличчя. Якщо хтось із інфекцією кашляє або чхає на вас з близької відстані — ближче 1, 5 метра — це також може поширити вірус.

Поговоріть про те, що відбувається навколо
Ви так багато чуєте про COVID-19, оскільки це нова хвороба, якої раніше не було. Експерти у всьому світі щодня наполегливо працюють над тим, щоб дізнатися про цей вірус та як уберегти людей від зараження.

Не забудьте розповісти, як діти можуть себе захистити
Заохочуйте до частого та правильного миття рук — особливо, повертаючись додому, перед їжею та після видування носа, кашлю чи чхання. Покажіть малюкам, як чхати або кашляти в серветку та відразу викидати її в сміття або кашляти в зігнутий лікоть.
Практикуйте соціальне дистанціювання. Уникайте тісного контакту з людьми поза домом, навіть якщо вони не виглядають хворими. Уявіть, що між вами та людиною, біля якої ви стоїте, є велосипед, тримайтеся на відстані близько 1,5 метра один від одного.
Замість того, щоб давати «п’ять», кулакові удари або обійми людям поза вашою родиною — ліпше даруйте посмішки та помахи рук, щоб привітатися.

Не забувайте про зміцнення імунітету
Здорові звички налічують добре збалансоване харчування, регулярні фізичні навантаження та повноцінний сон.

Бажаємо вашій родині відмінного здоров’я!

25.08.2020

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *