Запитай у кардіолога: Як «прочистити» судини?

28.08.2020
Ameda

ЯК «ПРОЧИСТИТИ» СУДИНИ?
Розвіюємо міфи разом з нашим лікарем кардіологом Труфановою Галиною Володимирівною

Пацієнти мене часто запитують: «Як краще прочистити судини?» По-перше, такого терміну «чистити судини» немає, по-друге, очевидно, що без обстежень та оцінки факторів ризику неможливо призначити ефективне лікування.

✅ Я завжди раджу почати лікування зі зміни стилю життя: менше проводити часу в сидячому положенні тіла, особливу увагу приділяти активному способу життя — швидка ходьба чи спорт як мінімум одну годину на день, — збалансовано харчуватися: ваш раціон має складатися з великої кількості харчових волокон (овочі, фрукти, особливо цитрусові), їжа, збагачена на Омега–3 — поліненасичені жирні кислоти (нежирна риба, морепродукти, оливкова та лляна олія, зерна льону), обмежити вживання жирів і вуглеводів, відмовитися від тютюнопаління.
✅ Також потрібно скоригувати показники артеріального тиску та провести антистресові програми. Але якщо результати ліпідограми — підвищені та є фактори ризику, то, аби призупинити атерогенез, призначають статини, фібрати, езетиміби, омега-3-ПНЖК та інші препарати для лікування основного захворювання.

Тож піклуйтеся про своє здоров’я та не зволікайте з вчасним профілактичними обстеженнями. Особливо уважними варто бути тим, хто знаходиться у зоні ризику, а це:

  • люди старшого віку;
  • зі спадковою схильністю до хвороби;
  • чоловіки;
  • жінки у постменопаузі.

Записуйтеся до нашого лікаря вже сьогодні:
☎️ 044 321 01 00, 044 237 13 11 або 093 170 79

28.08.2020

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *