Вчені виявили, що регулярне вживання винограду та яблук ефективно захищає від атеросклерозу.
Такого висновку дійшли фахівці з Університету Монпельє (Франція).
Експерти провели серію дослідів за участю лабораторних гризунів. Мишей годували висококалорійним раціоном, при якому досить швидко виникають ознаки атеросклерозу – в артеріях утворюються жирові бляшки та щільні скупчення холестерину. Окремій групі мишей також давали виноград, яблука, виноградний та яблучний соки.
В результаті у гризунів, які вживали сік та фрукти, виявився нижчий рівень холестерину, а отже, менше ознак атеросклерозу.
Вчені дійшли висновку, що для захисту від атеросклерозу та інших серцево-судинних захворювань потрібно регулярно вживати продукти, що містять антиоксиданти – феноли, вітамін С та каротиноїди. Цими речовинами багаті всі сорти винограду та яблук.
Найсильніші антиоксидантні властивості продемонстрував сік чорного винограду.
Інший ефективний спосіб захисту від атеросклерозу та інших захворювань серця та судин – це регулярні профілактичні огляди у лікаря-терапевта чи сімейного лікаря. Найкращі фахівці Сімейної клініки «Амеда» завжди з радістю Вам допоможуть – проведуть повне обстеження, поставлять правильний діагноз і, якщо буде така необхідність, призначать відповідне лікування.
Уточнити подробиці та записатися на прийом можна за телефоном: (044) 321-01-00.
