Побачили на собі кліща? Візьміть себе в руки та викрутіть його!

12.06.2019
Ameda

Якщо ви побачили на собі кліща, краще зверніться в найближчий травмпункт. Якщо такої можливості немає, дійте самостійно або попросіть допомоги і слідуйте наступним інструкціям.

  • Приготуйте рукавички або просто поліетиленовий пакетик, дезінфікуючий засіб та один з інструментів: пінцет з тонкими кінчиками, міцну нитку або спеціальний викручувач, який можна придбати в ветеринарному магазині.
  • Вимийте руки з милом. Одягніть рукавички. Продезінфікуйте інструмент.
  • Пінцет: використовуйте пінцет лише з тонкими кінчиками, інакше ви ризикуєте роздавити кліща та збільшити ризик зараження небезпечними інфекціями. Повільними акуратними рухами поверніть паразита так, щоб він розташувався перпендикулярно до шкіри. Після цього плавним рухом витягніть його.
  • Міцна нитка. Зав’яжіть нитку на кліщі максимально близько шкіри. Є два варіанти: висмикнути або викрутити. Висмикуйте помірно різкими рухами, інакше голова паразита може залишитись в тілі. Щоб викрутити кліща, спробуйте рухатись по або проти часової стрілки, ви відчуєте, в яку сторону потрібно крутити.
  • Викручувач. Це інструмент, який нагадує теслярське приладдя для викручування цвяхів. Розмістіть інструмент так, щоб кліщ був між двома зубцями і починайте крутити інструмент навколо своєї осі.
  • Віднесіть паразита на дослідження в лабораторію, щоб дізнатись, чи є він переносником інфекції. Якщо немає такої можливості, спаліть його.

Кліщі проникають в шкіру людини за принципом дії штопора, тому викручування – ефективний і безпечний спосіб їх вилучення. Почервоніння на місці укусу повинно зникнути протягом 2 днів. Якщо цього не сталось, звертайтесь до лікаря. Також прислухайтесь до свого самопочуття: якщо воно погіршилось після укусу паразита, негайно звертайтесь за медичною допомогою.

Що робити категорично заборонено? Поливати кліща будь-якими рідинами, в тому числі олією, спиртом, засобом для зняття лаку тощо. Так ви збільшите шанс зараження небезпечними інфекціями.

12.06.2019

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.