Лікування доброякісних новоутворень

Лікування і видалення папілом, родимок та бородавок в клініці Ameda

Лікування бородавок, папілом в Києві в клініці Ameda. Відалення родімок за доступними цінами. Європейські протоколи діагностики

Доброякісні новоутворення  це дерматологічні захворювання у виді наростів на шкірі, які не несуть небезпеки для здоров’я та життя людини. Смород може  з’являтися через неправильну гігієну, незахищених статевих контактів, частої зміни партнера, мікротріщин на тілі, травм.

Але за певних умов ці утворення можуть перерости в злоякісні пухлини. Тому важливо відвідати лікаря-дерматолога, якщо ви знайшли у себе вузлики, яких раніше не було.

 

Види доброякісних новоутворень

Існує більше 6 видів доброякісних новоутворень шкіри. Але частіше зустрічаються лише 3 з них:
 1. Папіломи. З’являються через вірус папіломи людини (ВПЛ). На тілі представлені у вигляді вузликів, шишечок або опуклих кіл. Локалізуються на будь-якій ділянці шкіри людини.
 2. Родимки. Є практично у кожного. Можуть проявлятися як протягом перших років життя, так і в дорослому віці. Частіше за все не переростають в злоякісні, але через травми або ушкоджень це може статися.
 3. Бородавки. Основна причина виникнення – ВПЛ. На відміну від папілом мають іншу клінічну картину. Виглядають як сухі ороговілі кола жовтого або сіро-брудного кольору.

Далі детально розглянемо кожен вид новоутворення:

Папіломи

Нарости можуть виникати по всьому тілу, зачіпати слизові і внутрішні органи. Найчастіше папіломи доброякісні, але є ризик переходу в злоякісні.

Заразитися вірусом можуть як жінки, так і чоловіки. Але у перших ВПЛ може привести до серйозних наслідків – раку шийки матки та інших захворювань. У чоловіків клінічного прояву практично не буває, вони є носіями вірусу.

Симптоми:

Клінічні ознаки розрізняються по локалізації новоутворень і типу вірусу:

 • Підошовні папіломи. Виникають на стопах. Нарости маленьких, круглі і блискучі. Поруч можуть бути невеликі пухирці. При ходьбі виникають неприємні відчуття, біль.
 • Вульгарні папіломи. З’являються на долонях та колінах. Виглядають як маленькі шишки. Поверхня груба. Діаметр – більше 1 мм. Нарости можуть зливатися один з одним, вражати велику площу тіла. Ніякого дискомфорту не приносять.

Клінічні ознаки розрізняються по локалізації новоутворень та типу вірусу:

 1. Підошовні папіломи. Виникають на стопах. Нарости  круглі та блискучі. Поруч можуть бути невеликі пухирці. При ходьбі виникають неприємні відчуття, біль.
 2. Вульгарні папіломи. З’являються на долонях і колінах. Виглядають як маленькі шишки. Поверхня груба. Діаметр – більше 1 мм. Нарости можуть зливатися один з одним, вражати велику площу тіла. Ніякого дискомфорту не приносять.
 3. Папіломи Левандовського-Лютца. Їх локалізація – стопи та кісті рук. Виявляються як горбки червоно-коричневого кольору. Дискомфорт може не відчуватися.
 4. Плоскі папіломи. Локалізуються на будь-якій частині тіла. Зовнішній вигляд нагадує шишки, але з гладкою і м’якою поверхнею. За кольором нічим не відрізняються від здорової шкіри. Пацієнт може скаржитися на свербіж і біль в зоні ураження.
 5. Інтимні папіломи. З’являються в сечівнику, шийці матки і на статевих органах. Пацієнт може відчувати печіння, біль. Найчастіше про них дізнаються під час огляду у лікаря.
 6. Ниткоподібні папіломи. Утворюються в пахвових западинах, паху, на шиї або навколо очей. Спочатку мають вигляд маленьких жовтих гуртків, потім трансформуються в довгасті нарости. З Домна досягає 5-6 мм.
 7. Ювенільні папіломи. Виникають на голосових зв’язках. Пацієнт може скаржитися на зміну, порушення або відсутність мовлення. При численних проявах наростів з’являється нестача повітря.

Зверніть увагу! Папіломи видаляють в Києві в будь-якому випадку, так як вони приносять дискомфорт і біль. Після оперативного втручання, вірус залишається в організмі людини назавжди. Тому лікування папілом в Україні не існує.

Діагностика папілом
При класичному прояві новоутворень лікар встановлює діагноз тільки за зовнішнім виглядом. Але щоб лікування було ефективним, то призначають деякі дослідження:

 • метод ПЛР:
 • загальний аналіз крові;
 • біопсію;
 • біохімічний аналіз крові.

За допомогою такої діагностики встановлюють наявність і вид ВПЛ, а також форму захворювання.

Лікування папілом

Тактику лікування папілом в Україні лікар підбирає індивідуально. Все залежить від типу ВПЛ та особливостей організму.

При наявності наростів на тілі дерматолог видаляє папіломи:

 • хірургічно. Видаляють не тільки уражену область, а й нормальні тканини поруч з папіломою;
  лазером.
 • електрокоагуляцією.
 • радіоножом. Відбувається висічення папіломи за допомогою радіохвиль;
 • кріодеструкцією. Для цього використовують рідкий азот. Освіта заморожують, а потім воно самостійно відпадає.

Також лікарі радять з метою профілактики відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися правил гігієни, займатися спортом та правильно харчуватися, вести статеве життя з одним партнером й використовувати методи бар’єрного захисту.

Родимка

Родимки або невуси є у кожної людини. Вони бувають різних форм, розмірів і кольорів. Їх ділять на вроджені та набуті. Перші виявляють себе практично з самого народження і, як правило, не переростають в злоякісну пухлину. Другі утворюються в період статевого дозрівання, під впливом ультрафіолетових променів, при гормональних сплесках. За придбаними родимками потрібно ретельно стежити, так як вони можуть трансформуватися в меланому (вид раку шкіри). У разі необхідності видалити родимку у Києві можна за доступною вартості.

Основні ознаки:
Медики виділяють кілька ознак доброякісних родимок:

 • симетричні;
 • менше 6 мм за розмірами;
 • одного кольору;
 • мають рівні краї.

Важливо знати! Консультація дерматолога з приводу родимок у Києві необхідна, якщо невус почав рости, змінив колір або з’явилася асиметрія.

Діагностика:
В якості профілактики дерматологи радять пройти спеціальне дослідження – картування. Його роблять раз на півроку. Цей метод діагностики дозволяє зафіксувати всі родимки на тілі та відслідковувати будь-які зміни.

Якщо ж лікар підозрює злоякісне утворення, то виконують ряд досліджень:

 • біопсія. Процедура неприємна. Потрібно взяти біоматеріал з глибоких шарів родимки. В результаті визначають точний характер невуса;
 • дерматоскопія. Безболісний метод. Суть полягає в візуальному огляді невуса під оптичним збільшенням. Так можна визначити початкову стадію меланоми без інструментального втручання;
 • гістологія. Найбільш достовірний спосіб. Для цього потрібно видалити родимку та відправити на експертизу.

Лікування

Лікування родимок у Києві проходить оперативно. Їх можна видалити:
 • хірургічно;
 • лазером;
 • за допомогою електричного струму;
 • рідким азотом;
 • радіохвилями.

Метод вибирається тільки за показаннями. Після операції лікар призначає компреси і спеціальні мазі, щоб прибрати набряк і прискорити загоєння.

Для профілактики медики радять менше перебувати на сонці або користуватися сонцезахисними кремами та вести здоровий спосіб життя.

Бородавки

Бородавки – це новоутворення, які з’являються з-за розростання верхніх шарів шкіри. Причиною стає один з видів ВПЛ і пошкодження, мікротріщини шкіри. Розвитку наростів сприяє імунодефіцит людини.

Бородавки можуть самі проходити і з’являтися знову.

Симптоми та ознаки:

Симптомів бородавок на руках та інших частинах тіла, як правило, немає. Дуже рідко може з’являтися свербіж або печіння.

Ознаки бородавок розрізняють за місцем їх локалізації:

 1. Кондиломи або загострені. Виникають на статевих органах. Виглядають як маленькі вузлики рожевого кольору.
 2. Підошовні. З’являються на стопах і в місцях здавлення взуття. Часто ними страждають люди з підвищеною пітливістю. Поверхня бородавок суха, груба і ороговевшая. Колір – сіро-брудний, жовтий. При ходьбі можуть хворіти.
 3. Вульгарні (звичайні). Можуть утворюватися в будь-якому місці, найчастіше – на руках. За структурою щільні і сухі. Больових відчуттів, як правило, не виникає.
 4. Юнацькі (плоскі). Зазвичай з’являються у дітей або молодих людей. Локалізуються на кистях рук, обличчі. Чи не приносять дискомфорту.

Діагностика:

Діагностика полягає в огляді наросту лікарем. Можуть використовувати дерматоскоп.

Також знадобиться здати аналіз крові, щоб визначити точний вид ВПЛ. Після всіх проведених досліджень, лікар встановить точний діагноз та призначить лікування.

Зверніть увагу! Біопсія при діагностиці практично не використовується.

Лікування

Лікування бородавок в клініці можливо потрібно в кількох випадках:

 • якщо бородавка доставляє біль, дискомфорт;
 • розташування наросту впливає на стан органів;
 • через естетичні міркування.

Видалити бородавку у Києві можна двома способами:

 1. Зовнішніми дратівливими речовинами. Можуть застосовувати саліцилову кислоту, подофіллотоксін або кантаридин.
 2. Методами деструкції. Він має на увазі хірургічне, лазерне видалення або кріодеструкцію.

Після цього можуть призначити противірусні мазі – оксолінову або теброфеновую. Це потрібно, щоб попередити поширення інфекції.

Якщо у вас з’явилися новоутворення на шкірі, краще показати їх дерматологу. Записатися до  клініки Ameda у Києві можна за телефоном або формі зворотнього зв’язку.

Ми дбаємо про ваше здоров’я!

FAQ

 • У мене з'явилася родимка після поїздки на море. Чи небезпечно це чи похід до лікаря можна відкласти? 1qAsset 51

  Сходити до лікаря однозначно варто. І краще з цим не затягувати. За родимками, які з’явилися в дорослому віці, краще стежити. Вони можуть перерости в меланому.

 • Я дівчина. В організмі знайшли ВПЛ. Чи обов'язково у мене проявиться він у вигляді папілом? 1qAsset 51

  ВПЛ може не проявляти себе довгий час. Якось лікувати його не потрібно. Якщо з’являться папіломи – сходіть до дерматолога та гінеколога, тоді у вас вийде усунути нарости.

 • Виявив у себе бородавку на руці. Випадково її травмував. Вона почервоніла і тепер болить. Що робити? 1qAsset 51

  Терміново звертайтеся до лікаря за консультацією! За таких симптомів показано видалення наросту.