Лікування екземи
Лікування екземи у Києві в клініці Ameda
Лікування екземи у дітей і дорослих в клініці Ameda в Києві. Кращі фахівці. Якісне обладнання. Міжнародні протоколи терапіїЛікування екземи
Екзема – це захворювання шкіри, для якого характерні почервоніння, висипання, лущення, свербіж. В особливо важких випадках з’являються бульбашки. Вогнища запалення локалізуються на руках, ногах, обличчі, голові.
Захворювання дуже поширене: складає 30-40% від усіх хвороб шкіри. У розвинених країнах на нього страждає близько 20% населення. Екзема не заразна. Передається тільки генетично. Лікування екземи підбирається індивідуально разом з лікуючим лікарем-дерматологом
Види екземи
Медики виділяють 5 найбільш поширених видів екзем:
- Справжня. При гострому перебіг хвороби з’являються дрібні висипання з рідиною всередині. Якщо їх розкрити і дати підсохнути, то утворюється жовто-сіра скоринка. Найчастіше, справжня екзема має рецидивний характер. Вогнища запалення симетричні. Виникають на руках, ногах, обличчі. Межі висипання нечіткі. Пацієнти скаржаться на свербіж і набряки. Під час загоєння шкіра суха, лущиться і тріскається.
- Дитяча. Головна причина появи – спадковість. Провокує захворювання алергічна реакція на що-небудь, глисти, проблеми з ендокринною системою, віруси або інфекції. Вогнища запалення локалізуються на руках, ногах, стопах, пальцях, на ліктях, під колінами, за вухами. Екзема супроводжується свербінням, почервонінням, печіння. Шкіра сохне і тріскається.
- Мікробна. З’являється через вірусних, грибкових, бактеріальних інфекцій або пошкодження шкіри. Частіше локалізується на ногах. Один з факторів ризику – варикозне розширення вен. Якщо пацієнт не дотримується правил гігієни, то перебіг хвороби ускладнюється. Тому при лікуванні мікробної екземи, як і будь-якого іншого виду, важливо стежити за чистотою.
- Професійна. За симптоматиці схоже на справжню екзему. Але запалення з’являється на відкритих ділянках шкіри – шиї, тильній стороні рук, щоках. Межі осередків чіткі. Якщо усунути причину появи, то висипання швидко проходять. Але кожне нове загострення протікає складніше попереднього.
- Себорейна. З’являється на шкірі волосистої частини голови. Пацієнт відчуває свербіння, виникає рясне лущення. Неприємні відчуття посилюються після гігієнічних процедур. Межі запалення чіткі. При тяжкому перебігу з’являються набряклість і мокнучі тріщини. Для лікування екземи на голові можуть призначати спеціальні шампуні, мазі.
Захворювання може протікати в трьох формах:
- гострою або мокрою. Симптоми зберігаються 1-2 місяці. У цей період з’являються вогнища запалення, свербіж, печіння. Шкіра покривається мокрими тріщинами. Для лікування мокрої екземи призначають медикаменти та мазі;
- підгострою. Може тривати до 6 місяців. При цьому симптоми менш виражені:
- хронічною або сухою. Залишається з пацієнтом на все життя. Періоди рецидивів змінюються ремісіями. Суха форма найчастіше з’являється на руках, долонях, пальцях.
Причини появи екземи діляться на внутрішні і зовнішні. До перших відносять проблеми з ендокринною, нервовою системою, захворювання внутрішніх органів, спадковість. До других – алергію на хімічні речовини, рослини, вплив високої або низької температури і багато іншого.
В цілому, для екземи характерні шкірні висипання. Але у кожного виду захворювання будуть свої особливості.
Спільними для всіх типів є симптоми:
- почервоніння;
- свербіж;
- набряк шкіри;
- підвищення температури в період загострень;
- слабкість, нездужання;
- поява тріщин, ранок;
- сухість шкіри.
Діагностика та лікування екземи
Екзему діагностують не тільки з огляду лікаря. Щоб відрізнити це захворювання від ряду інших, необхідно здати деякі аналізи:
- посів на паразитарні гриби;
- аналіз на антиген lgE;
- бакпосеви;
- виявлення алергену;
- біопсію (застосовується у важких випадках, якщо складно поставити діагноз).
На основі цих досліджень ставлять точний діагноз і виявляють його причину.
В цілому, лікування екземи комплексне – застосовують системну і місцеву терапії. Іноді призначають фізіотерапію.
Системна терапія
Її сенс полягає в застосуванні лікарських препаратів. Залежно від причини виникнення екземи, призначають грибкові, антигістамінні, седативні медикаменти. Іноді виписують антибіотики.
Якщо ж лікування не допомагає, лікар може призначити гормональні препарати. При поліпшенні стану їх дозування поступово знижується.
Місцева терапія
При ній використовують мазі і крему. Найчастіше – ретинолової мазь або крему з Кератолический властивостями. Компоненти, що входять до складу ліків, вбивають грибкові інфекції, бактерії і віруси.
Якщо ж при захворюванні виникає багато вогнищ запалення, то препарати слід підбирати індивідуально.
Фізіотерапія
Можуть використовуватися цілі комплекси, які включають:
- магніотерапію;
- озонотерапию;
- лазерну стимуляцію.
У складних випадках можлива кріотерапія або кварцування. А в періоди ремісії – застосування грязьових ванн.
Профілактика екземи
Якщо у вас один раз виявилися ознаки екземи, то необхідно дотримуватися деяких обмежень. Так, забороняється:
- носити синтетичну білизну і одяг;
- користуватися ароматизованим милом;
- вживати алкоголь;
- курити.
Також слід виключити з раціону страви, які можуть спровокувати алергічні реакції.
Лікування екземи у дітей
Екзема у дітей може виникати з 2 місяців. Схема лікування захворювання практично не відрізняється від дорослої. Спочатку з’ясовують причину, через яку з’явилося запалення, після призначають терапію.
Якщо дитина грудної, то мамі радять дотримуватися дієти. У більш дорослих дітей також виключають алергени в раціоні. Системну терапію призначають рідко, найчастіше використовують місцеву і фізіотерапію. При лікуванні екземи у дітей упор роблять на пом’якшення і зволоження шкіри: застосовують мазі, тальк, крему, примочки, гарячі ванни. Гормональні засоби використовують тільки в гострому періоді в зазначеному дозуванні і не більше двох тижнів.
Зверніть увагу! Важливо стежити, щоб дитина не розчісувала шкіру. Наприклад, для цього немовлятам надягають царапки.
У сімейній клініці “Амеда” працюють тільки найкращі фахівці. Лікування екземи в Києві починається зі збору анамнезу, повного огляду пацієнта і здачі аналізів. Після цього з’ясовується причина і застосовується комплексний підхід, який допоможе позбутися від недуги.
У клініці Амеда використовують тільки сучасне обладнання і міжнародні стандарти лікування. Ми лікуємо не діагноз, а людей!
Записатися можна в через форму зворотного зв’язку або за телефоном, вказаним на сайті.
FAQ
-
Чи можна лікувати екзему народними засобами?
Самостійно екзему лікувати не варто, так як стан може тільки погіршитися. Можливо, приєднаються інфекції, а важкий перебіг хвороби може призвести до летального результату. Тому важливо при перших симптомах звернутися до лікаря і підібрати відповідне лікування.
-
З'явилася екзема під час вагітності. Яка ймовірність, що у дитини проявиться захворювання?
Якщо екзема з’явилася під час вагітності, то це підвищує ризик виникнення хвороби у малюка. Тому варто звернутися до лікаря, щоб він призначив лікування. Є дозволені при вагітності гормональні препарати, які дають хороший результат. Також важливо стежити за харчуванням, дихати свіжим повітрям, прогулюватися і мінімізувати стреси – це знижує ризики для плода і сприяє лікуванню вагітної.
-
Якщо екзема на ногах хронічна, потрібно пити препарати все життя?
Лікування екземи на нозі проходить за допомогою системної, місцевої та фізіотерапії. Вони призначаються тільки під час загострення. Коли захворювання переходить в стадію ремісії, то використовувати лікарські препарати не потрібно. Але варто стежити за харчуванням, способом життя та іншими рекомендаціями лікаря.