Лікування екземи

Лікування екземи у Києві в клініці Ameda

Лікування екземи у дітей і дорослих в клініці Ameda в Києві. Кращі фахівці. Якісне обладнання. Міжнародні протоколи терапії

Лікування екземи

Екзема – це захворювання шкіри, для якого характерні почервоніння, висипання, лущення, свербіж. В особливо важких випадках з’являються бульбашки. Вогнища запалення локалізуються на руках, ногах, обличчі, голові.

Захворювання дуже поширене: складає 30-40% від усіх хвороб шкіри. У розвинених країнах на нього страждає близько 20% населення. Екзема не заразна. Передається тільки генетично. Лікування екземи підбирається індивідуально разом з лікуючим лікарем-дерматологом

Види екземи

Медики виділяють 5 найбільш поширених видів екзем:

 1. Справжня. При гострому перебіг хвороби з’являються дрібні висипання з рідиною всередині. Якщо їх розкрити і дати підсохнути, то утворюється жовто-сіра скоринка. Найчастіше, справжня екзема має рецидивний характер. Вогнища запалення симетричні. Виникають на руках, ногах, обличчі. Межі висипання нечіткі. Пацієнти скаржаться на свербіж і набряки. Під час загоєння шкіра суха, лущиться і тріскається.
 2. Дитяча. Головна причина появи – спадковість. Провокує захворювання алергічна реакція на що-небудь, глисти, проблеми з ендокринною системою, віруси або інфекції. Вогнища запалення локалізуються на руках, ногах, стопах, пальцях, на ліктях, під колінами, за вухами. Екзема супроводжується свербінням, почервонінням, печіння. Шкіра сохне і тріскається.
 3. Мікробна. З’являється через вірусних, грибкових, бактеріальних інфекцій або пошкодження шкіри. Частіше локалізується на ногах. Один з факторів ризику – варикозне розширення вен. Якщо пацієнт не дотримується правил гігієни, то перебіг хвороби ускладнюється. Тому при лікуванні мікробної екземи, як і будь-якого іншого виду, важливо стежити за чистотою.
 4. Професійна. За симптоматиці схоже на справжню екзему. Але запалення з’являється на відкритих ділянках шкіри – шиї, тильній стороні рук, щоках. Межі осередків чіткі. Якщо усунути причину появи, то висипання швидко проходять. Але кожне нове загострення протікає складніше попереднього.
 5. Себорейна. З’являється на шкірі волосистої частини голови. Пацієнт відчуває свербіння, виникає рясне лущення. Неприємні відчуття посилюються після гігієнічних процедур. Межі запалення чіткі. При тяжкому перебігу з’являються набряклість і мокнучі тріщини. Для лікування екземи на голові можуть призначати спеціальні шампуні, мазі.

Захворювання може протікати в трьох формах:

 • гострою або мокрою. Симптоми зберігаються 1-2 місяці. У цей період з’являються вогнища запалення, свербіж, печіння. Шкіра покривається мокрими тріщинами. Для лікування мокрої екземи призначають медикаменти та мазі;
 • підгострою. Може тривати до 6 місяців. При цьому симптоми менш виражені:
 • хронічною або сухою. Залишається з пацієнтом на все життя. Періоди рецидивів змінюються ремісіями. Суха форма найчастіше з’являється на руках, долонях, пальцях.

Причини появи екземи діляться на внутрішні і зовнішні. До перших відносять проблеми з ендокринною, нервовою системою, захворювання внутрішніх органів, спадковість. До других – алергію на хімічні речовини, рослини, вплив високої або низької температури і багато іншого.

В цілому, для екземи характерні шкірні висипання. Але у кожного виду захворювання будуть свої особливості.

Спільними для всіх типів є симптоми:

 • почервоніння;
 • свербіж;
 • набряк шкіри;
 • підвищення температури в період загострень;
 • слабкість, нездужання;
 • поява тріщин, ранок;
 • сухість шкіри.

Діагностика та лікування екземи

Екзему діагностують не тільки з огляду лікаря. Щоб відрізнити це захворювання від ряду інших, необхідно здати деякі аналізи:

 • посів на паразитарні гриби;
 • аналіз на антиген lgE;
 • бакпосеви;
 • виявлення алергену;
 • біопсію (застосовується у важких випадках, якщо складно поставити діагноз).

На основі цих досліджень ставлять точний діагноз і виявляють його причину.

В цілому, лікування екземи комплексне – застосовують системну і місцеву терапії. Іноді призначають фізіотерапію.

Системна терапія

Її сенс полягає в застосуванні лікарських препаратів. Залежно від причини виникнення екземи, призначають грибкові, антигістамінні, седативні медикаменти. Іноді виписують антибіотики.

Якщо ж лікування не допомагає, лікар може призначити гормональні препарати. При поліпшенні стану їх дозування поступово знижується.

Місцева терапія

При ній використовують мазі і крему. Найчастіше – ретинолової мазь або крему з Кератолический властивостями. Компоненти, що входять до складу ліків, вбивають грибкові інфекції, бактерії і віруси.

Якщо ж при захворюванні виникає багато вогнищ запалення, то препарати слід підбирати індивідуально.

Фізіотерапія

Можуть використовуватися цілі комплекси, які включають:

 • магніотерапію;
 • озонотерапию;
 • лазерну стимуляцію.

У складних випадках можлива кріотерапія або кварцування. А в періоди ремісії – застосування грязьових ванн.

Профілактика екземи

Якщо у вас один раз виявилися ознаки екземи, то необхідно дотримуватися деяких обмежень. Так, забороняється:

 • носити синтетичну білизну і одяг;
 • користуватися ароматизованим милом;
 • вживати алкоголь;
 • курити.

Також слід виключити з раціону страви, які можуть спровокувати алергічні реакції.

Лікування екземи у дітей

Екзема у дітей може виникати з 2 місяців. Схема лікування захворювання практично не відрізняється від дорослої. Спочатку з’ясовують причину, через яку з’явилося запалення, після призначають терапію.

Якщо дитина грудної, то мамі радять дотримуватися дієти. У більш дорослих дітей також виключають алергени в раціоні. Системну терапію призначають рідко, найчастіше використовують місцеву і фізіотерапію. При лікуванні екземи у дітей упор роблять на пом’якшення і зволоження шкіри: застосовують мазі, тальк, крему, примочки, гарячі ванни. Гормональні засоби використовують тільки в гострому періоді в зазначеному дозуванні і не більше двох тижнів.

Зверніть увагу! Важливо стежити, щоб дитина не розчісувала шкіру. Наприклад, для цього немовлятам надягають царапки.

У сімейній клініці “Амеда” працюють тільки найкращі фахівці. Лікування екземи в Києві починається зі збору анамнезу, повного огляду пацієнта і здачі аналізів. Після цього з’ясовується причина і застосовується комплексний підхід, який допоможе позбутися від недуги.

У клініці Амеда використовують тільки сучасне обладнання і міжнародні стандарти лікування. Ми лікуємо не діагноз, а людей!

Записатися можна в через форму зворотного зв’язку або за телефоном, вказаним на сайті.

FAQ

 • Чи можна лікувати екзему народними засобами? 1qAsset 51

  Самостійно екзему лікувати не варто, так як стан може тільки погіршитися. Можливо, приєднаються інфекції, а важкий перебіг хвороби може призвести до летального результату. Тому важливо при перших симптомах звернутися до лікаря і підібрати відповідне лікування.

 • З'явилася екзема під час вагітності. Яка ймовірність, що у дитини проявиться захворювання? 1qAsset 51

  Якщо екзема з’явилася під час вагітності, то це підвищує ризик виникнення хвороби у малюка. Тому варто звернутися до лікаря, щоб він призначив  лікування. Є дозволені при вагітності гормональні препарати, які дають хороший результат. Також важливо стежити за харчуванням, дихати свіжим повітрям, прогулюватися і мінімізувати стреси – це знижує ризики для плода і сприяє лікуванню вагітної.

 • Якщо екзема на ногах хронічна, потрібно пити препарати все життя? 1qAsset 51

  Лікування екземи на нозі проходить за допомогою системної, місцевої та фізіотерапії. Вони призначаються тільки під час загострення. Коли захворювання переходить в стадію ремісії, то використовувати лікарські препарати не потрібно. Але варто стежити за харчуванням, способом життя та іншими рекомендаціями лікаря.