Лікування грибкових захворювань

Лікування грибкових захворювань шкіри у Києві в клініці Амеда

Лікування грибкових захворювань шкіри у дорослих, дітей, вагітних. Кращі фахівці Києва. Європейська якість і міжнародні стандарти лікування.

Грибкові інфекції шкіри – одна з найбільш поширених причин звернення до лікаря-дерматолога. Згідно зі статистикою ВООЗ, кожна п’ята людина в світі страждає на це захворювання.

Вік і стать не грають суттєвої ролі – патогенні грибки вражають чоловіків і жінок приблизно однаково. Мікози волосистої частини голови зустрічаються у приблизно 58% чоловіків і 42% жінок, а гладкої шкіри – 43% і 57%, відповідно.
Діти дошкільного та молодшого шкільного віку більш схильні до цих захворювань за рахунок активних фізичних контактів і недостатнього дотримання правил особистої гігієни.

Симптоми, при яких потрібно звернутися до лікаря-дерматолога

Ознаки грибкової інфекції шкіри та її придатків, як правило, важко припустити. Куди складніше помітити системний мікоз, який довго розвивається і не проявляє себе.
Варто звернутися до дерматолога, якщо у вас з’явилися симптоми грибка шкіри:

 • свербіж окремих ділянок тіла;
 • потовщення, руйнування нігтьових пластин, темні або жовті плями;
 • відшарування епідермісу або дерми між пальців, в пахвових і пахових складках;
 • незвичайні плями, мокнучі ділянки, лущення, бульбашки, горбки, висипань або зміна пігментації шкіри;
 • ламкість волосся (волосок обламується близько до основи).

Якщо ознаки мікозу на шкірі є у кількох членів сім’ї, проходити лікування потрібно всім, хто близько контактував з хворими.

 

Лікування грибкових захворювань шкіри

Половину успіху в терапії грибкової інфекції становить грамотна діагностика. Спочатку збирають анамнез, потім роблять зіскрібок з уражених ділянок і його мікроскопічне дослідження. Це допомагає визначити вид мікроорганізму, склад природної флори поверхні шкіри, ступінь ураження, провести диференціальну діагностику з іншими заразними і незаразними дерматологічними патологіями.

Лікування грибкової інфекції передбачає комбінацію системних протигрибкових препаратів і місцевих обробок ураженої шкіри і нігтів. Залежно від локалізації процесу, особливостей імунної системи хворого, чутливості мікроорганізму до протигрибкових засобів лікування настає в різний час:

 • при грибкових захворюваннях особи, гладкої шкіри поверхні тіла приблизно через 1-1,5 місяці;
 • при мікозах волосистої частини голови через 2-2,5 місяці;
 • в разі грибка кистей і стоп – до 3 місяців;
 • оніхомікози (грибок нігтів) виліковуються за 1-1,5 року.

Підбір препаратів для вагітних і годуючих пацієнток повинен проводитися з обережністю. Деякі протигрибкові засоби у високих дозах можуть надавати тератогенний та токсичний ефект на плід і проникати в грудне молоко.
Застосовувати методи народної медицини не рекомендується. Таке лікування не дає довгострокового ефекту, а пацієнт з мікозів залишається заразним і передає інфекцію здоровим людям.

Мікоз шкіри

На сьогоднішній день відкрито близько 400 патогенних і умовно-патогенних видів мікроскопічних грибків, які здатні викликати шкірні інфекції зовнішніх і глибоких шарів шкіри.
Згідно найпростішої класифікації, в залежності від локалізації процесу, виділяють наступні види грибка на шкірі:

 • трихофитія і мікроспорія. Джерелом служать хворі люди і тварини. Інфекція вражає відкриті ділянки шкіри тіла, волосяну частину голови, пушкове волосся;
 • руброфітія. Уражається шкіра між пальцями рук і ніг;
 • висівковий лишай. Умовно-патогенний дріжджовий грибок Малассеза, природний симбіонт при зниженні імунітету утворює локальні вогнища гіперпігментації – червонуваті або жовтуваті плями, на поверхні яких видно дрібні лусочки;
 • кандидомікоз. Патогенний дріжджовий грибок. З’являється у вологому середовищі: на слизових оболонках рота, статевих органах, складках шкіри, в яких накопичується піт і шкірне сало;
 • себорейний дерматит. Вражає ділянки тіла з волоссям (голова, шкіра вусів, бороди, вій, брів).

Види мікоза

Залежно від ступеня ураження організму грибкові інфекції діляться на місцеві і системні.
Місцеві захворювання розрізняють по локалізації. Вони можуть виникати на нігтях, стопах і долонях, волосистої частини голови, гладкої шкірі, слизових оболонках.

Серед системних інфекцій виділяють:

 • різнокольоровий лишай (викликаний умовно-патогенних дріжджовим грибком Malassesia furfur);
 • дерматомікоз ( «стригучий лишай», збудники – грибки родів Trichophyton spp і Microsporum spp);
 • оніхомікоз (ті ж Trichophyton spp і Microsporum spp вражають нігті);
 • кандидоз (найчастіше Candida spp вражає слизові оболонки рота і статевих органів);
 • споротрихоз (грибки роду Sporotrichium);
 • себорея ( «винуватець» – Pityrosporum ovale).

Переваги лікування в клініці Амеда

 1. Лікарі з багаторічним досвідом. Наші фахівці проходять стажування в Україні та за кордоном, постійно вдосконалюють свої знання та навички.
 2. Логістика. У клініці є лабораторія і обладнання для обстежень. Огляд, діагностика і аналізи робляться в одному місці.
 3. Індивідуальний підхід до кожного пацієнта..
 4. Сучасне і якісне обладнання. Це дає можливість швидко поставити точний діагноз і почати лікування.
 5. Робота 24/7. Ми завжди на зв’язку, відповімо на будь-яке питання і, в разі необхідності, приїдемо до вас.
 6. Для дітей є цілодобовий стаціонар.
 7. Конфіденційність. Про вашу проблему, крім вас, дізнається тільки лікуючий лікар.

Зв’язок з доктором для контролю одержуваної терапії. Ви можете задати будь-які питання, що виникли в ході лікування і протікання хвороби.

FAQ

 • Чи можу я заразитися мікозом, скориставшись чужим гребінцем, білизною або взуттям? 1qAsset 51

  Можете. Склад флори індивідуальний. Навіть якщо пощастило і власник гребінця не є хворим або носієм патогенної мікрофлори, ваша імунна система може не мати захисту проти чужих грибків-симбіонтів.

 • Чи можна заразитися грибковою інфекцією при незахищеному статевому контакті? 1qAsset 51

  Так. Це справедливо не тільки для кандидозов слизових оболонок, але і для більш небезпечних видів мікроорганізмів. Якщо ви практикуєте часту зміну статевих партнерів, варто використовувати бар’єрні засоби захисту (чоловічий і жіночий презервативи, одноразові латексні серветки).

 • Я часто контактую з тваринами, я можу заразитися позбавляємо? 1qAsset 51

  При контакті з вуличними тваринами слід носити рукавички. При виявленні грибка у домашніх вихованців слід провести їх лікування у ветеринарного лікаря, і проводити обробки з бар’єрної захистом. Після контакту з будь-якою твариною необхоодімо ретельно помити руки.

 • Дитина приніс з садочка грибок, що нам робити? 1qAsset 51

  Звернутися до лікаря-дерматолога, отримати призначення і слідувати рекомендаціям. У хворої дитини повинна бути індивідуальна гребінець, одяг і рушник. Прати одяг слід при температурі 90º.

 • У мене виявили грибок, я можу мазати шкіру і нігті відварами лікарських трав? 1qAsset 51

  Можете, але будьте готові до того, що самолікування не принесе очікуваних результатів. У деяких випадках народні засоби небезпечні. Пам’ятайте, що ви залишаєтеся джерелом інфекції для людей, з якими ви контактуєте. При появі захворювання краще звернутися до дерматолога.