Лікування синуситу

Синусит – це запалення придаткових пазух носа, часто виникає як ускладнення при простудних захворювання. Сприяти розвитку хвороби можуть вроджене недорозвинення порожнин носа, розростання поліпів, алергічні риніти, викривлення носової перегородки. Захворювання може протікати в гострій і хронічній формі з періодичними загостреннями.

Запалюватися може верхнечелюстная придаткових пазуха (гайморит), лобова (фронтит), пазуха в гратчастої кістки (етмоїдит). У діток до 3 років частіше запалюється ґратчаста пазуха, у старших – гайморова і лобова. Може запалюватися кілька пазух одночасно.

При запаленні в пазухах при порушенні відтоку скупчується серйозна рідина, яка може нагноюватися при відсутності лікування.

Симптомами синуситу є утруднення носового дихання, слизово-гнійні виділення з носа, головний біль (іноді одностороння), підвищення температури, зниження нюху, симптоми інтоксикації (млявість, слабкість, зниження апетиту).

Для діагностики синуситу у дітей застосовується риноскопия (огляд порожнин носа), загальний аналіз крові. У деяких випадках проводиться рентгенографія придаткових пазух носа.