Лікування фарінгіту

Фарингіт – це запалення слизової оболонки глотки, яке супроводжують біль, першіння і дискомфорт в горлі. Турбують симптоми фарингіту? Лікування фарингіту допоможе позбутися від болю в горлі.

Причини фарингіту
Одна з головних причин захворювання – це вдихання забрудненого або холодного повітря, а також різні хімічні подразники (спирт, куріння). Інфекційний фарингіт можуть викликати різні мікроби (стрепто-, Мустафа, пневмококи, а також грибки (кандида) і віруси (грип, аденовірус). Крім того, до фарингіту може привести поширення інфекції з області запалення, що знаходиться поруч з горлом. Так може розвинутися захворювання при риніті, синуситі і карієсі. Постановка правильного діагнозу, виявлення причини і лікування фарингіту – запорука успішного позбавлення від симптомів захворювання

Також гострий фарингіт може бути алергічним, травматичним (через потрапляння стороннього предмета або внаслідок хірургічної операції) і викликатися впливом дратівливих чинників (гарячої пари, рідини, а також лугів, кислот, в тому числі – шлункової кислоти при рефлюксной хвороби шлунка, опромінення і ін.).

Відомо, що більшість фарингітів викликають віруси, серед яких – риновіруси, коронавіруси, аденовірус, респіраторний вірус, грип і парагрип. Найпоширеніший збудник гострого фарингіту – це риновіруси. Вірусне інфікування в багатьох випадках є першою фазою хвороби, а до нього потім приєднується і бактеріальна інфекція. Причиною фарингіту також може бути стікання відділяється слизу при захворюваннях носоглотки.

Лікування фарингіту допоможе позбутися як від вірусу, так і від бактеріальної інфекції. Крім того, зустрічаються й інші різновиди фарингіту, викликані іншими збудниками, наприклад, вірусом Епштейна-Барра при інфекційному мононуклеозі і гонококами при гонорейному фарингіті. Розвинулися симптоми фарингіту? Лікування фарингіту допоможе позбутися від них, незалежно від причин, які викликали розвиток хвороби. Хронічний фарингіт часто є не самостійним захворюванням, а проявом будь-якої патології травної системи: хронічного гастриту, панкреатиту або холециститу. Крім того, фарингіт може розвинутися при хронічних хворобах носоглотки.

Головні фактори, які призводять до виникнення хронічного фарингіту:

  • фізіологічні особливості будови слизової горла і шлунково-кишкового тракту;
  • тривалий вплив дратівливих чинників (гаряче сухе і задимлене повітря, пил, різні хімікати, перебування в приміщенні з працюючим кондиціонером або центральним опаленням);
  • алергія;
  • куріння і зловживання алкоголем;
  • гормональні збої;
  • утруднене носове дихання;
  • дефіцит вітаміну А;

Симптоми фарингіту
При гострій формі хвороби спостерігаються такі симптоми фарингіту: першіння в горлі, сухість, біль в горлі при ковтанні, дискомфорт в горлі, рідше – підвищення температури, загальне погане самопочуття. Біль може віддавати в вуха. Крім того, при пальпації часто турбує хворобливість і збільшення лімфовузлів на шиї. Необхідно пам’ятати, що гострі симптоми фарингіту можуть бути проявом таких інфекційних захворювань, як скарлатина, кір і корова краснуха. Симптоми фарингіту в хронічній формі найчастіше не включають в себе підвищення температури і серйозне погіршення загального стану. Людину турбує першіння, сухість і відчуття клубка в горлі, бажання відкашлятися. Кашель в такому випадку завзятий і сухий.

Діагностика фарингіту
Якщо розвинулися симптоми фарингіту, лікар-отоларинголог звертає в першу чергу увагу на них, а також скарги пацієнта. Для постановки діагнозу проводиться огляд, і при необхідності – вірусологічне або бактеріологічне дослідження (мазок з горла).

Лікування фарингіту

Якщо турбує гострий або загострився хронічний фарингіт, які не супроводжуються сильним погіршенням загального самопочуття, лікування фарингіту симптоматичне: дотримання дієти, що зігрівають компреси на шию, молоко з медом, полоскання горла і інгаляції, гарячі ножні ванни, провітрювання приміщення. Куріння необхідно припинити. Неускладнений фарингіт найчастіше не вимагає призначення антибіотиків. В такому випадку стає обгрунтованим проведення місцевої антимікробної терапії.

Турбують симптоми фарингіту? Звертайтеся в Сімейну клініку «Амеда» – наші кращі лікарі-отоларингологи допоможуть поставити правильний діагноз і призначать відповідне лікування фарингіту.