Лікування гаймориту

Гайморит – це запалення слизової оболонки гайморової (верхньощелепної) пазухи. Такий запальний процес активізується внаслідок порушень вільного відтоку слизу з пазух (з одного боку або відразу з двох). Застійні явища і створюють доброчинну середовище для розвитку запальних процесів.

Як вилікувати гайморит?

Вчасно розпочате лікування гаймориту допоможе позбутися від болю і неприємних симптомів захворювання.
Симптоми гаймориту:
Основний симптом при гаймориті – це відчуття напруги і тиску в області гайморової пазухи. У більш запущеному випадку можуть спостерігатися сильні болі в області скроні або чола, виличної області, іноді вони охоплюють половину особи (якщо односторонній запальний процес) або ж все обличчя (при двосторонньому запаленні).

До симптомів гаймориту можуть також додатися зубний біль з боку запаленої половини верхньої щелепи, больові відчуття посилюються при жуванні. У хворих на гайморит спостерігається порушене носове дихання і виділення з носа, також буває втрата нюху. Крім того, при гострому гаймориті може підвищуватися температура тіла до 38 ° С і вище. А ось при хронічному гаймориті температура рідко піднімається.

Щоб не потрібен був прокол гаймориту, не варто запускати стан хвороби. Якщо з’явилися симптоми запалення, необхідно почати своєчасне лікування гаймориту.

Причини гаймориту
Існує безліч причин гаймориту. Основні фактори, що призводять до гаймориту – це інфекції верхніх дихальних шляхів і запальні процеси в порожнині носа, глотки і рота. Часто гайморит виникає під час гострого риніту, грипу та інших інфекційних захворювань, а також в результаті запалення коренів чотирьох верхніх задніх зубів. Гайморит можуть викликати віруси або інфекції, які проникають в гайморову пазуху через ніс або кров. Лікування гаймориту допоможе позбутися від хвороби, незалежно від того, що саме призвело до її розвитку.

Хронічний гайморит
Хронічний гайморит – це хронічна форма запального процесу слизових оболонок гайморових пазух. До хронічного гаймориту можуть привести зниження імунітету і авітаміноз. Хронічна стадія гаймориту розвивається при несвоєчасному або невилікуваних гострому запаленні гайморових пазух. При такій формі захворювання турбують слабкість, головний біль, закладеність носа, виділення з носа, ослаблення або повна втрата нюху. Як вилікувати гайморит? Якщо запустити перебіг хвороби і не робити своєчасних заходів, може знадобитися прокол гаймориту. Щоб цього не сталося, необхідно пройти лікування гаймориту – своєчасне і в повному обсязі.

Діагностика гаймориту
Якщо виникли симптоми гаймориту, потрібно прийти на прийом до лікаря-отоларинголога. Діагноз ставиться з урахуванням скарг пацієнта, а також після проведення аналізу крові і рентгенологічного дослідження носа. Якщо рентген гайморових пазух показав наявність сильного запального процесу, може знадобитися навіть прокол гаймориту. Щоб уникнути цього, не варто запускати хворобу – замість цього потрібно пройти лікування гаймориту, яке призначив кваліфікований лікар-отоларинголог.

Лікування гаймориту:
Лікування гаймориту полягає у відновленні функції дренажу, придушенні вогнища інфекції і запалення в носі і гайморової пазухи. Лікування гаймориту, що протікає в гострій формі, найчастіше консервативне. У деяких випадках доводиться виконувати прокол гаймориту з подальшим промиванням запаленої пазухи розчином антисептичних засобів. Один з найдієвіших способів лікування гаймориту – промивання навколоносових пазух так званим методом «кукушка».

У важких випадках протікання захворювання може знадобитися навіть оперативне втручання – якщо консервативне лікування гаймориту не увінчалися успіхом. Як вилікувати гайморит? Звертайтеся в Сімейну клініку «Амеда» – наші кращі лікарі-отоларингологи допоможуть встановити правильний діагноз і призначать відповідне лікування гаймориту.