Нейросенсорна туговухість

Нейросенсорна туговухість – це втрата слуху, до якої прізвели поразка звукосриймаючого апарату: внутрішнього вуха, або слухового аналізатора, що знаходится в корі головного мозгу. Як відновити слух? Лікування пріглухуватості поможет позбутіся від даної проблеми та повернути слух. Нейросенсорна туговухість буває гострою або хронічною.

Причини хвороби:

  • інфекційні захворювання (ГРВІ, грип, сифіліс, паротит);
  • стреси;
  • механічна, акустична або баротравми;
  • серцево-судинні хвороби (гіпертонія, церебральний атеросклероз і ін.);
  • вплив хімікатів і деяких лікарських засобів.

Лікування приглухуватості допоможе позбутися від захворювання, незалежно від того, які причини його викликали.

Симптоми нейросенсорної приглухуватості:

  • погіршення слуху;
  • шум в вухах;
  • запаморочення;
  • нудота блювота.

У більшості випадків нейросенсорна туговухість характеризується також вестибулярними порушеннями, які проявляються запамороченням, порушенням координації, нудотою або блювотою. Як відновити слух? Своєчасне відвідування кваліфікованого лікаря-отоларинголога і правильне лікування приглухуватості допоможуть повернути втрачений слух.

Нейросенсорна туговухість: діагностика
Діагностику захворювання може провести тільки кваліфікований лікар-отоларинголог. Для цього проводиться діагностика функцій звуковоспринимающей і звукопроводящей систем, вестибулярного аналізатора, а також дослідження згортання крові та стану печінки, оцінка роботи серцево-судинної і ендокринної систем – це дозволяє встановити справжню причину хвороби і виробити вірну тактику лікування. Більш інформативна методика, що дозволяє уточнити вид приглухуватості – це аудіометрія. Ще один ефективний метод обстеження пацієнтів з нейросенсорної приглухуватістю – імпедансометрія. Як тільки поставлений діагноз і визначена причина захворювання, дуже важливо почати лікування приглухуватості. І чим раніше розпочати нього – тим краще.

Лікування нейросенсорної приглухуватості
Як відновити слух? Для кожного пацієнта складають індивідуальний план терапії приглухуватості, з урахуванням причин та тривалості хвороби, наявності супутніх захворювань. Вкрай важливо почати лікування приглухуватості якомога раніше! Тому своєчасне звернення пацієнта по медичну допомогу дає високі шанси на часткове відновлення слуху.

Загальні правила терапії гострої приглухуватості:

  • лікування хворого в ЛОР-стаціонарі;
  • початок лікування відразу ж після госпіталізації;
  • відмова від куріння і вживання алкогольних напоїв;
  • дотримання дієти.

Лікування приглухуватості в гострій стадії також включає в себе призначення лікарських препаратів, що поліпшують кровообіг внутрішнього вуха.

Підвищує ефективність терапії даного захворювання також рефлексотерапія і гіпербаричнаоксигенація. Важливо відзначити, що навіть адекватно підібране і своєчасне, в повному обсязі проведене лікування приглухуватості не виключає можливості рецидиву захворювання під впливом стресу, загострення серцево-судинних хвороб, акустичної травми або гострої вірусної інфекції. При правильному лікуванні і дотриманні профілактичних заходів (відмова від куріння, вживання наркотиків і алкоголю, помірна фізична активність, вміння долати стресові ситуації) – прогноз досить сприятливий. Хронічна туговухість згідно сучасних медичних протоколів не піддається лікуванню – в такому випадку рекомендується провести слухопротезування.

Провести обстеження, виявити туговухість та інші ЛОР-захворювання, а також своєчасно направити на стаціонарне лікування приглухуватості допоможуть кращі лікарі-отоларингологи Сімейної клініки «Амеда».