Лікування хропіння

Хропіння – це процес, який супроводжує дихання людини уві сні, виражений виразним деренчливим звуком і вібрацією. Згідно зі статистикою, кожна п’ята людина хропе уві сні. Як боротися з хропінням? Чи існує ефективне лікування хропіння?

Причини хропіння
Хропіння з’являється при проходженні струменя повітря по звужених дихальних шляхах. Стінки глотки стикаються між собою, і під впливом повітряного потоку починають вібрувати і «деренчати». Дуже часто хропіння починає турбувати при викривленні носової перегородки, збільшення мигдаликів, поліпах в носі, зайвій вазі. До хропіння також можуть призводити фізіологічні особливості будови носа, неба, глотки і навіть прикусу. Крім того, знижують тонус м’язів глотки, а значить, підвищують ризик появи хропіння такі причини: збої в роботі щитовидної залози, дефіцит сну, втому, куріння, вживання алкоголю або снодійних засобів. Чим старшою стає людина, тим вище ризик появи хропіння уві сні. Як боротися з хропінням? Потрібно відвідати лікаря-отоларинголога, який проведе обстеження і призначить лікування хропіння.

Чим небезпечне хропіння
Багато людей, які страждають від хропіння, потім весь день відчувають себе «розбитими». Оскільки, голосно хропучи, самі того не усвідомлюючи, будять себе. В результаті мозок за ніч не встигає відпочити, а це серйозно погіршує працездатність. Найбільш небезпечний наслідок хропіння – апное (затримки дихання уві сні). Зупинки дихання можуть відбуватися багато разів протягом ночі. Це призводить до зниження рівня кисню в крові. У таких людей частіше відбуваються нічні інфаркти та інсульти. Існує навіть ризик раптової смерті уві сні. Ось чому при апное неодмінно слід проводити лікування хропіння.

Діагностика хропіння
Як боротися з хропінням? Людям, що страждають від хропіння, перш за все потрібно відвідати лікаря-отоларинголога. Лікар визначить фізіологічні особливості будови дихальних шляхів. Якщо існуючі зміни можна відкоригувати, лікар розповість, яке лікування хропіння необхідно. Іноді може знадобитися також консультація терапевта і ендокринолога. Щоб визначити, чи не розвинулись чи зупинки дихання уві сні, рекомендується пройти дослідження нічного сну – полісомнографію.

Лікування хропіння
Як боротися з хропінням? Перш за все, потрібно внести корективи в щоденний ритуал сну. Храпящим людям бажано спати на боці. При цьому слід відмовитися від високих подушок. Подальше лікування хропіння підбирається в залежності від причини, що викликала його. Безліч людей, що хропуть скаржиться на утруднене носове дихання. У такому випадку лікування хропіння починається з відновлення функції дихання. Іноді для спокійного сну буває достатньо очищати носові ходи перед сном (наприклад, за допомогою спреїв, які містять морську воду). Але цей метод не завжди допомагає. Найбільш радикальні способи лікування хропіння – це невеликі операції (вирівнювання викривленої носової перегородки, видалення мигдалин або носових поліпів).

У тому випадку, коли людину не турбують ЛОР-проблеми, використовують інші методи боротьби з хропінням. Вони можуть бути найрізноманітнішими. Деяким добре допомагає зниження ваги, кому-то рекомендовано лікарський або фізіотерапевтичне лікування хропіння. Існують також особливі ротові пристосування. Вони рятують від хропіння за рахунок збільшення просвіту горла шляхом висування нижньої щелепи вперед або її фіксації. До таких пристроїв складно звикнути, але вони дуже ефективні. Інший спосіб боротьби з хропінням – смужки-розширювачі для носа. З їх допомогою збільшується потік вдихуваного повітря приблизно на 30%.

Як боротися з хропінням? Звертайтеся в Сімейну клініку «Амеда» – наші професійні лікарі-отоларингологи допоможуть встановити причину даної проблеми і призначать відповідне лікування хропіння.