Дизентерія: лікування недуги у дітей

Дизентерія – це гостре інфекційне захворювання з синдромом ураження шлунково-кишкового тракту, дистального відділу товстої кишки. Спостерігається загальна інтоксикація, часті рідкі випорожнення (може бути з домішкою крові в калі). Недуга особливо поширений в літній період, через потрапляння в організм бактерії роду шигелла. За лікування дизентерії у дітей в клініці «Амеда» відповідає лікар-педіатр.

Найчастіше захворювання виникає через недотримання правил особистої гігієни. Дизентерію називають хворобою «брудних рук». Також можна заразитися, вживаючи заражену воду або немиті овочі, фрукти і погано оброблені термічно продукти. До того ж джерелом зараження може послужити вже заражена людина (носій). Інкубаційний період хвороби: від декількох годин до 3 діб. Стінки товстого кишечника при недугу запалюються. Лікування дизентерії у дітей потрібно починати при появі перших симптомів. У дизентерії є безліч форм. Форма, тяжкість і варіант перебігу захворювання обумовлюються станом організму і агресивністю збудника





  • Симптоми дизентерії:
  • розлади травлення;
  • болі в животі;
  • рідкий стілець темно-зеленого кольору, іноді з домішками крові або гною;
  • тенезми (несправжні позиви до дефекації);
  • нудота блювота;
  • головні болі;
  • зниження апетиту.

Лікування дизентерії:

Щоб виявити дизентерію, необхідно провести обстеження дитини. Найбільш результативним і точним є аналіз калу, при якому виявляють бактерію шигелла Спеціаліст призначає лікування дизентерії у дітей в індивідуальному порядку, після аналізу всіх симптомів і результатів дослідження. В першу чергу при лікуванні необхідно знищити мікроб-збудник. Для цього призначають антибіотики. Під час лікування важливо дотримуватися балансу рідини. Тому пацієнт повинен вживати багато води.

Як правило, організм справляється з хворобою протягом 7-10 днів. Якщо не до кінця дотримуватися рекомендацій фахівця, можливе повторне захворювання або хвилеподібний перебіг недуги, що може перерости в хронічну форму.