Кашлюк: правила лікування та ознаки захворювання

Кашлюк – це інфекційне захворювання гострого характеру, яке супроводжується нападами спазматичного кашлю і запаленням верхніх дихальних шляхів. Захворювання виникає через попадання в організм специфічного бактерії Bordetella pertussis повітряно-крапельним шляхом. Після перенесеної хвороби виробляється, як правило, довічний імунітет. Випадки повторного зараження можливі у літньому віці, проте недуга і ознаки коклюшу протікають значно легше.

Кашлюк у дітей зустрічається набагато частіше, особливо у дошкільнят, яким не провели вакцинацію. Кашлюк особливо небезпечний для дітей до 2-х років. У старшому віці захворювання протікає простіше. Інкубаційний період хвороби: від 7 до 14 днів

  • Ознаки кашлюку:
  • підвищена температура;
  • нежить;
  • сухий кашель, що переходить в спазматичний;
  • обличчя хворого набуває одутлі форми;
  • можливе виникнення кон’юнктивіту.

Лікування коклюшу в клініці «Амеда»:
На прийомі лікар-педіатр може провести посів слизу і мокротиння зі слизової оболонки глотки для достовірного діагнозу. Спазматичний кашель при захворюванні настільки специфічний, що, як правило, кваліфікованому педіатра досить його почути, щоб виявити коклюш у дітей. Після визначення точного діагнозу дитячий лікар призначить антибіотики, антигістамінні і протикашльові медикаменти. Також можливий прийом нейролептиків для ослаблення спазматичного кашлю.

Під час лікування кашлюку особливо важливо провітрювати і зволожувати повітря в кімнаті хворого.

Також варто дотримуватися дієтичного дрібного харчування. Якщо температура дитини в межах норми, рекомендуються прогулянки на свіжому повітрі.

При наявності вищеперелічених симптомів необхідно негайно звернутися до педіатра, оскільки коклюш може спровокувати такі ускладнення як: пневмонія, бронхіт, плеврит.