Всесвітній день боротьби зі сказом

28.09.2020
Ameda

У Всесвітній день боротьби зі сказом наша велика команда лікарів нагадує про основні заходи безпеки та попередження інфікування.

За даними ВООЗ сказ серед людей реєструється більш ніж в 100 країнах світу та входить до першої п’ятірки хвороб, спільних для людини і тварин, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Що таке сказ?
Сказ — вірусна, смертельна інфекція, розвиток якої у людини можна попередити введенням вакцини людям та вакцинацією тварин. Людям вірус сказу зазвичай передається при укусі заражених тварин, при чому у 99% випадків джерело інфікування — собаки

Як уберегтися від зараження?

  • щорічно прищеплювати проти сказу домашніх собак і кішок;
  • не провокувати тварин на укуси: не намагатися годувати, надавати допомогу невідомим бездомним тваринам, дражнити їх;
  • уникати скупчень бездомних собак і контактів з дикими тваринами;
  • усі роботи при розборі туш тварин для запобігання поранення проводити в рукавичках, з дотриманням правил безпеки;
  • при укусі тваринами промити рану водою з милом, обробити краї розчином йоду і негайно звернутися в травматологічний пункт.

Пам’ятайте!
Всі, хто отримав травму нанесену твариною з підозрою на сказ або ж підтвердженим сказом, мають право отримувати безоплатну медичну допомогу. Препарати, які необхідні для цього, є. Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це — пряма загроза зараження.

Також не потрібно чекати появи перших симптомів.
Інкубаційний період (період від потраплянням збудника до початку проявів хвороби) сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу. Сказ завжди смертельний. Проте правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися.

Будьте уважні — сказ не лікується. Єдиним способом боротьби з ним є профілактичні заходи. І врятувати життя людини можливо лише за допомогою вакцинації, яка проводиться у лікувально-профілактичних закладах області.

Сучасні схеми імунізації людей не складають 40 уколів у живіт, як раніше, а всього лише 5-6 уколів на протязі місяця в дельтовидний м’яз або в передню латеральну поверхність стегна дітям до 18 місяців. Якщо стан хворого тяжкий, то його залишають в стаціонарі.

28.09.2020

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *