Всесвітній день москітів

20.08.2020
Ameda

Такі нестерпні, набридливі та знахабнілі, ті, що не дають спокою ні вдень, ні вночі.
Так, це наші добрі літні знайомі, яким ми завжди не раді, — мухи, комарі, мокреці та москіти.
До речі, саме сьогодні проводиться Всесвітній день москітів.
Дата обрана недарма, адже понад 120 років тому британський лікар Рональд Росс встановив, що саме самки комарів передають малярію між людьми.

Тому сьогодні пропонуємо всім нашим підписникам поринути у минуле, а саме в епоху колоніальних подорожей

Наш вже добрий знайомий Рональд Росс народився в сім’я генерала армії Британської Індії. Після навчання у Великій Британії юнак повернувся до Індії для проходження військової служби. Втім саме тут розпочалася його наукова праця, яка змінила його життя та врятувала мільйони інших.

Працюючи військовим хірургом у Бенгалуру, Росс досліджував кров хворих на малярію та глибоко вивчав це захворювання. Спершу британець підтримував застарілу теорію інфікування малярією — є накопичення в крові отрут.

Але, познайомившись в Англії з лікарем-паразитологом Патріком Менсоном, він дізнається від нього теорію про те, що хвороба може переноситися через укуси комарів. Теорія вкрай зацікавила Росса. І той з головою пірнув у дослідження та експерименти.

Так, літом 1897 року у шлунку комара Росс побачив великі круглі клітини, які приросли до стінки. Усередині них лежали чорні гранули з паразитами всередині – того ж кольору, що й у крові хворої людини. Винуватця малярійних епідемій було знайдено. Це Anopheles, нікчемний комар, якому з кінця ХІХ століття дня оголошена війна.

За своє відкриття у 1902 році Рональд Росс отримав Нобелівську премію з медицини. Завдяки діяльності Росса була закладена основа для подальшого вивчення малярії з метою успішної боротьби з нею.

Завдячуємо британському підданому та закликаємо за будь-яких найменших сумнівів aтривог чимшвидше звертатися до наших інфекціоністів.

20.08.2020

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *