Як зарадити собі при перших симптомах отруєння?

17.07.2020
Ameda

Останнім часом почастішали випадки харчових отруєнь. «Винуватцями» переважно є неякісні їжа, порушення технологій приготування та літня спека теж цьому суттєво сприяє.

Як уберегтися від харчових отруєнь? І, найголовніше, що робити при перших ознаках отруєння?

Не захищені від розладів шлунку як діти, так і дорослі. Однак дитячі організми сильніше реагують на харчові отруєння: симптоми проявляються різко, а інкубаційний період триває недовго — від 2 до 6 годин.

Якщо у людини з’явилися характерні симптоми (нудота, блювота, болі в животі, пронос, озноб, підвищення температури тіла) — це видимі ознаки харчового отруєння. У таких випадках дуже важливо терміново і правильно надати першу допомогу.

Що робити при перших ознаках отруєння?

  1. Насамперед потрібно промити шлунок — позбутися від його вмісту, яке, можливо, і призвело до харчового отруєння. Для цього потрібно випити якомога більше теплої кип’яченої води з додаванням невеликої кількості марганцівки (до слабо рожевого кольору). Потім — викликати блювоту та очистити шлунок.
  2. Далі необхідно прийняти сорбент, який абсорбує токсини та інші шкідливі речовини, що викликали отруєння організму. Це може бути активоване вугілля або гелі-сорбенти.
  3. Після цього потрібно в терміново звернутися до лікаря терапевта, сімейного лікаря або лікаря педіатра, а також — до лікаря-інфекціоніста, аби запобігти розвитку ускладнень і посилення стану хворого.

Досвідчені лікарі клініки Ameda проведуть обстеження, поставлять точний діагноз і призначать відповідне лікування.

За деталями звертайтеся до контакт-центру:
☎️ 044 321 01 00, 044 237 13 11 або 093 170 79 38

17.07.2020

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *