назад
10.08.2018
Миниатюра: 
Українська

 

Вчені знайшли спосіб уповільнити старіння і продовжити життя

Вчені Університету Маршалла в США продемонстрували, що специфічний фермент, який називається натрій-калієвою аденозинтрифосфатазою, бере участь в NKAL - циклі генерації активних форм кисню (АФК) - і тісно пов'язаний з процесом старіння.

На думку дослідників, цей біохімічний шлях може служити мішенню для антивікових препаратів.

В ході експерименту, який тривав близько року, лабораторні миші сиділи на "дієті", яка характеризується високим вмістом жирів і вуглеводів (42 і 42,7 відсотка відповідно). Це дозволило зробити ознаки старіння добре помітними, оскільки в клітинах тварин синтезувалася велика кількість кисневих радикалів - сполук, які включають атом кисню і один або кілька неспарених електронів. АФК здатні пошкодити білки, ДНК і ліпіди, а їх надлишок викликає окислювальний стрес і загибель клітини.

Показано, що у мишей, які отримують ін'єкції pNaKtide - інгібітора шляху NKAL, - знижувалося виробництво АФК і сповільнювалося старіння. Ті ж самі результати були отримані на культурах людських фібробластів - клітин сполучної тканини. У них при стимуляції NKAL збільшувалася експресія маркерів старіння і ступінь пошкодження органел. pNaKtide значно зменшував вираженість цих ознак.

За словами вчених, якщо виявиться, що pNaKtide виявиться безпечним для людського організму, то ця речовина може стати основою для антивікової терапії.

Це корисно знати

10.12.2018
Коли на градуснику мінус і мороз за вікном, важко відчувати себе комфортно. Але є люди, які відчувають від цього ще більший дискомфорт: холодову алергію.
10.12.2018
Багато хто думає, що ендокринологи лікують тільки цукровий діабет і хвороби щитоподібної залози. Це дуже помилкове судження.
06.12.2018
Коли лазерна корекція зору вам протипоказана або не по кишені, є відмінна альтернатива операції - апаратне лікування зору.
06.12.2018
Встигніть до кінця грудня зробити процедуру мезотерапії волосся всього за 999 грн!
Відділення клініки на Софіївській Борщагівці: вул. Петровська, 1 (ЖК Барселона)
Софіївська Борщагівка, вул. Петровська, 1 (ЖК Барселона)
Дитячий цілодобовий стаціонар
вулиця Богатирська, 30, 5 поверх
Відділення клініки на Печерську
вулиця Цитадельна, 7
Відділення клініки на Златоустівській
вулиця Златоустівська, 16
Відділення клініки на Софіївській Борщагівці
вулиця Південна, 7
Відділення клініки на Оболоні
Оболонська набережна, 1
Відділення клініки на Солом'янці
проспект Повітрофлотський, 51
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Map
Виклик лікаря на дому
Онлайн-оплата