Майндфулнес. Світська медитація.

26.05.2021
Ameda

 

Ми практикуємо Майндфулнес вже більше голи, з початку карантину. Практично Каддафі учасник може розповісти про свої позитивні результати, відчутних змін в житті. Ми ділимося в групах своїми враженнями та спостереженнями. Це допомагає відслідковувати свої моменти та збагачує досвід учасників.

Що ж таке Майндфулнес? Поки не всі люди знають про цей метод, а на заході та в Європі це дуже поширений метод, який використовується в державних, приватних компаніях, в школах та дитсадках. Практикують його політики, бізнесмени, зірки (корпорація google, зірки (Мадонна, Пол Маккартні, Хью Джекман, Клінт Іствуд, Опра Уїнфрі).
Не має нічого спільного з релігією або духовними практиками, але також задіяні внутрішні системи організму – дихальна гімнастика, когнітивна робота і робота з тілом, емоційна сфера.

Майндфулнес- це одночасно і стан усвідомленості і метод тренування. Називають ще світської медитацією. Лежить в основі Майндфулнес-орієнтованої когнітивної терапії.
Дослідження підтверджують, що курс Майндфулнес може замінити курс лікування антидепресантами, знижує артеріальний тиск і допомагає при хронічних болях, синдроми вигорання, профілактика та зниження стресу.
Практикуючі люди можуть поліпшити свої любовні та сімейні відносини. Ми бачимо позитивний вплив на всі сфери життя: відносини, робота та кар’єра, харчування і здоров’я в цілому, виховання дітей, загальний психологічний й емоційний стан, задоволеність життям.

Як це виглядає? Це система вправ, що складається з правильного дихання, роботи з емоціями і думками. У положенні сидячи, лежачи, стоячи та в русі. Тривалість курсу 8 тижнів. За цей час вдається прокачати здатності людини:
– зупиняти потік думок і перебувати  тут і зараз
– Відволікатися усвідомлено (1 справа в 1 одиницю часу)
– концентрувати свою увагу тривалий час на потрібному
– прибрати автоматизм з повсякденних дій

Результати, яких можна домогтися та які ставлять перед собою учасники:
– знизити стрес, напруга і метушливість
– знизити тривожність та пригнічений стан
– Керувати своїми емоціями
– Налагодити сон
– Налагодити стосунки
– Підвищити опірність організму до стресів, захворювань
Підвищити особисту ефективність
– Стати більш впевненим
– Схуднути, вага в межах норми

Писати про Майндфулнес це як писати просто про складне. Можливості мозку до кінця не вивчені, але тема нейробіології дуже цікава.
Знімати лушпиння, зосередитися на конкретній мети, не расфокусіруясь
Людина може керувати своїм життям.

26.05.2021

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.