Здорове звучання: як зберегти свій слух

08.07.2020
Ameda

Навушники — неймовірно чудовий пристрій, який допомагає не лише занурися у світ прекрасного, але й не заважає іншим розділяти ваші музичні вподобання.

Однак неправильне використання такого телефонного аксесуара може дуже вплинути на гостроту слуху та загальне самопочуття:

  • розвивається туговухість — оскільки навушники, розташовуючись близько до барабанної перетинки, дають на неї сильне навантаження;
  • з’являється шум у вухах — при використанні неякісних аксесуарів без шумозаглушення;
  • утворюються сірчані корки — під час експлуатації внутрішньоканальних моделей, які розташовуються глибоко всередині слухового проходу й утрамбовують сірку, заважаючи природному самоочищенню вуха;

Як же правильно слухати музику?
Європейські експерти дотримуються правила 60/60 і рекомендують слухати музику не більше 60 хвилин в день на гучності не більше 60% від максимально можливої. Фахівці Гарвардської медичної школи США мають дещо іншу думку. Вони вважають, що абсолютно безпечно слухати музику в будь-якій кількості, якщо її гучність не перевищує 50% від максимальної. Що стосується гучної музики (80% від максимуму і понад), її прослуховування варто обмежити 90 хвилинами в день. А от максимально можлива гучність викличе незворотні пошкодження слуху вже через 5 хвилин.
А ще важливо — обираємо навушники з шумоізоляцією, використовуємо біруші на концертах та в клубах, а під час постійної роботи в навушниках — робимо перерви на відпочинок: 5 хв кожні 30 хв прослуховування і відповідно 10 хв — на кожну годину прослуховування.
Призупинити ваше надмірне бажання слухати гучну музику допоможуть спеціальні налаштування вашого ґаджета — встановлюємо ліміти звучання у налаштуваннях.

Відмовляти собі в задоволенні слухати улюблену музику — занадто велика жертва. Варто лиш дотримуватися головних правил слухової гігієни. Також важливо регулярно відвідувати отоларинголога і перевіряти гостроту слуху, аби ще на ранніх стадіях виявити проблеми з ним.

Будьте здорові та відмінного вам звучання!

08.07.2020

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *